Paskelbta

Kokių maistinių medžiagų labiausiai reikia vaikams?

Vaikams reikalingas geras maistinių medžiagų balansas iš natūralių šaltinių: vaisių, daržovių, sveikų grūdų, sveikų baltymų šaltinis iš žuvies. Taip pat svarbu nepamiršti mankštintis ir ilsėtis. Sveikas maistas ir maisto papildai- tai makroelementų, vitaminų, mineralų ir augalinių medžiagų įvairovės šaltinis, kuris yra svarbus vaiko vystymuisi.

ANGLIAVANDENIAI yra pagrindinis energijos šaltinis. Vaikams reikia daug energijos, nes jie yra aktyvesni, sparčiai vystosi ir auga. Svarbu, kad vaikai gautų geruosius angliavandenius iš vaisių, daržovių ir sveikų grūdų ir ribotų paprastuosius angliavandenius (miltai, rafinuotas cukrus).

BALTYMAI – pagrindinė „statybinė“ medžiaga reikalinga ląstelių augimui. Vaikams reikalingas didelis kiekis aukščiausios kokybės baltymų, kad galėtų palaikyti greitą ląstelių augimą ir vystymąsi. Oda, raumenys, organai ir audinių ląstelės yra sudarytos iš baltymų kaip ir hormonai ir fermentai, kurie kontroliuoja augimą ir medžiagų apykaitą.

RIEBALAI yra svarbus vaikų ir paauglių energijos šaltinis. Jie yra reikšmingas riebaluose tirpstančių vitaminų šaltinis. Todėl svarbu, kad mūsų vaikai vartotų tinkamus lipidus ir riebalus ir vengtų sočiųjų riebalų ir transriebalų. Sveikų riebalų daug yra žuvyje. Todėl reikia valgyti reguliariai kokybišką riebią žuvį arba vartoti maisto papildus su omega -3 riebalų rūgštimis.

Kiti svarbūs riebalai, žinomi kaip lipidai ir steroliai randami sveikuose grūduose, turi teigiamą poveikį mūsų ląstelėms. Lipidai ir steroliai palaiko gerą maistinių medžiagų patekimą į ląsteles ir šalutinių produktų pašalinimą iš ląstelių.

Kodėl vaikų poreikiai didesni?

Vaikai ankstyvuoju periodu sparčiai auga ir vystosi. Kasdieną vaikų organizmas sukuria daugiau kaip milijardą naujų ląstelių. Šis greitas augimas reikalauja daug ir kokybiškų maistinių medžiagų. Vaikų imuninė sistema nuolat susiduria su įvairiais virusais ir bakterijomis, o daugelis tinkamai subalansuotų maistinių medžiagų, kaip rodo tyrimai gali padėti jas įveikti.

Sportuojantys ir aktyvesni vaikai išeikvoja dar daugiau energijos ir reikalauja dar didesnio kiekio maistinių medžiagų, kad medžiagų apykaita vyktų sklandžiai. Labai svarbu tą užtikrinti ir pasistengti, kad vaikai įgytų geros mitybos įpročius, kurie būtų tęsiami ir suaugus.

Yra įrodyta, kad jaunystėje mūsų turimas maistinių medžiagų rodiklis lems mūsų sveikatą ir gyvybingumą vyresniame amžiuje.

Polivitaminų ir mineralų papildai gerina dėmesio sutelkimą.

2008 metais kruopščiai atliktas tyrimas Jungtinėje Karalystėje, kurį išspausdino British Journal of Nutrition parodė, kad 8-14 metų vaikams, kurie 12 savaičių kasdien gaudavo polivitaminų ir mineralų maisto papildų, dėmesio sutelkimas atliekant užduotis tapo geresnis nei papildų nevartojusiems bendraamžiams (1).

GNLD/NeoLife produktai, kurie gali padėti pagerinti Jūsų vaikų sveikatą:

„Vita Squares“ kramtomosios tabletės – visavertis vitaminų ir mineralų papildas vaikams. Jo sudėtyje yra Tre-en-en grūdų koncentrato.
„Nutrishake“ baltyminiai kokteiliai puikiai dienos pradžiai. Skanūs, maistingi kokteiliai, turintys sudėtyje baltymų, amino rūgščių ir papildyti kalciu.
Kramtomos tabletės „All C“, aprūpins vitaminu C.
„Omega- 3 Salmon Oil Plus“, tiems kurie gali saugiai nuryti kapsulę. Ypač grynas, koncentruotas maisto papildas su visomis aštuoniomis omega- 3 riebalų rūgštimis.

Šaltinis: Haskell et al. Cognitive and mood effects in healthy children during 12weeks supplementation with multivitamin/multiminerals Brit J Nutr. 2008; 100: 1086- 1095.