Paskelbta

Alergijų priežastys ir gydymas

Alergijų priežastys ir gydymas

Alergijų daugėja

Vis daugiau ir daugiau žmonių kenčia nuo alergijų, todėl šį kartą kaip tik apie jas. Kas sukelia alergijas, kodėl jos atsiranda ir kaip jas gydyti? Alergijų yra labai daug ir įvairių: maisto alergijos, žiedadulkių alergijos, chemikalų, odos ir t.t.

Kas yra alergija?

Alergija yra organizmo imuninės sistemos reakcija į organizmą patekusį neatpažįstamą objektą (žiedadulkes, dulkes, maistą, chemikalus ir t.t.). Kad sunaikintų į organizmą patekusius alergenus imuninė sistema gamina antikūnius, kurie atlikę savo darbą (sunaikinę alergeną) žūsta. Žuvusius antikūnius organizmas turi neutralizuoti ar pašalinti iš organizmo ir tai dažnai daroma per slogą. Jei tų antikūnių gaminama daug ir dažnai, tai organizmas jų visų pašalinti nesugeba ir jie gali atsidurti įvairiuose organuose ir sukelti daug problemų – jie gali būti randami ant arterijų sienelių, smegenyse, kepenyse, inkstuose, sąnariuose. Yra manoma, kad 90% inkstų ligų yra dėl imuninių reakcijų ir antikūnių atidėjimo. Taip pat perteklinis antikūnių gaminimas (dėl nuolat patenkančių alergenų) siaurina kraujagysles ir žaloja sąnarius (reumatoidinis artritas). Taip pat, vykstant alerginei reakcijai (atsakui) gaminamas chemikalas – histaminas, kuris yra toksiškas organizmui ir sukelia odos bėrimus, niežėjimą.

Dėl imuninio komplekso ir histamino gamybos audiniai ir organai gali patinti ir ląstelei pradeda trūkti deguonies, sumažėja jos ph ir ląstelė negali normaliai funkcionuoti. Alergija gali pasireikšti įvairiais simptomais – čiaudėjimu, odos išbėrimu, niežėjimu, sloga, viduriavimu, vidurių putimu ar užkietėjimu ir net sąmonės netekimu. Alerginės reakcijos silpnina imuninę sistemą ir taip ją atitraukia nuo jos pagrindinio darbo – organizmo apsaugos bei ‘remontavimo’. Taip pat alerginė reakcija eikvoja organizmo energiją. Todėl dažnai nuo alergijų kenčiantys žmonės yra labiau linkę į įvairias ligas, infekcijas, dažniau jaučiasi pavargę.

Dauguma alergijų dėl nusilpusios imuninės sistemos ir užsiteršusio organizmo

Dauguma alergijų atsiranda dėl nusilpusios imuninės sistemos ir užsiteršusio organizmo, nes ne kiekvienam žmogui tie patys alergenai sukelia alerginę reakciją. Yra manoma , kad 50-80 % imuninės sistemos priklauso nuo gero žarnyno bakterijų balanso. Kai žarnyne įsivyrauja blogos bakterijos, žarnyno sienelės išplonėja ir nesuvirškinti ar nepilnai suvirškinti baltymai, bei kitas nepilnai suvirškintas maistas patenka į kraują.

Imuninė sistema jų neatpažįsta palaiko juos priešais ir atakuoja. Taip išsivysto alergija įvairiems maisto produktams, ypač baltymams, nes baltymai turi daugiausiai šansų būti nesuvirškinti ir todėl dažniausiai maisto alergija būna baltyminiam maistui – pieno produktams, riešutams, kiaušiniams, sojai, daugelis žmonių yra alergiški ar netoleruoja kviečių dėl juose esančio baltymo gliuteno. Šiandien kviečių veislės yra modifikuotos taip, kad juose būtų kuo daugiau gliuteno (nes gaunasi geresni kepiniai ir taip geriau prekybininkams), deja žmogui tai nieko gero neduoda, nes organizmas yra neprisitaikęs apdoroti didelį kiekio gliuteno ir vien dėl to per pastaruosius 10-20 metų labai padaugėjo alergijų kviečiams-kviečiuose esančiam glutenui ( gluteno randama daugelyje produktų, kiti grūdai, taip pat turi gluteno, bet mažiau todėl dažniausiai problemų nesukelia).

Jei įtariate maisto alergiją, tai reikia nevartoti labiausiai alergiškų maisto produktų kokias 2 savaites. Ir po to po vieną pradėti valgyti ir žiūrėti, kaip organizmas reaguoja. Jei alerginiai simptomai pradeda vėl pasireikšti, tai reiškia, kad jūs tam produktui esate alergiškas ir jo reikėtų vengti.

Alergija kaip narkotikas

Dažnai žmonės yra alergiški ar jautrūs tiems produktams, kuriuos jie labiausiai mėgsta ir sako, kad be jų negalėtų gyventi. O tai yra dėl to, kad organizmas negauna šio maisto, jis siuncia į smegenis signalą (panašiai kaip narkomanui reikia dozės atsigauti). Suvalgius alergiją sukeliančio maisto, organizmas trumpam jaučia pasitenkinamą ir net gaminasi endorfinai ir kiti nuotaiką keliantys chemikalai, bet tai trunka, tik trumpai ir po to pasireiškia alerginiai simptomai.

Beje, tas pats vyksta ir su saldumynų ir cukraus mėgėjais ir cukraus troškimą dar labiau sustiprina kandidos grybelinė infekcija (valgant daug cukraus ir saldumynų bei rafinuotų produktų ji įsivyrauja, bei randama visų žmonių kraujyje ir net padeda kontroliuoti cukraus kiekį, bet kai ši grybelinė infekcija išplinta prasideda problemos. Taip pat ji įsivyrauja žarnyne ir naikina gerąsias bakterijas. Kandidos augimą dar skatina antibiotikai ir gyvsidabris).

Kaip su alergijomis kovoja šiuolaikinė medicina ir daugelis žmonių?
Deja, šiuolaikinė medicina nuo alergijų kenčiantiems žmonėms mažai kuo gali padėti ir turi, tik simptomus valdantį metodą – anti-histamininius vaistus. Bet toks gydymo metodas prilygsta šiukšlių šlavimui po kilimu, nes histamino gamybos slopinimas alergijos nepašalina, o tik sušvelnina simptomus. Dar kartais daromos kortizono injekcijos (kortizoną gamina antinksčiai, bet jiems nusilpus gamyba sutrinka ir dėl to kaip tik ir pasireiškia alergijos), o leidžiamas dirbtinis ne natūralus kortizonas, kuris per ilgesnį laiką dar labiau sugriauna imuninę sistemą ir taip pridaro daugiau žalos nei duoda naudos.

Kaip efektyviai atsikratyti alergijų?

Kadangi, dauguma alergijų yra dėl nusilpusios imuninės sistemos, išsekusių antinksčių ir užsiteršusio organizmo, tai atsakymas kaip ir aiškus – reikia atstatyti ir sustiprinti imuninę sistemą bei antinksčius ir išvalyti organizmą.

Kas silpnina imuninę sistemą?

Imuninę sistemą ir antinksčius labai silpnina stresas, todėl jo reikia, kaip galima labiau vengti, bei daryti atsipalaidavimo pratimus.
Dar imuninę sistemą labai silpnina bloga mityba ir ypač cukrus – yra manoma, kad šaukštelis cukraus bent 50% prislopina imuninę sistemą bent 2 valandoms. O, kadangi, daugelis žmonių pastoviai vartoja cukrų ar jo turinčius produktus (saldumynai, baltų miltų gaminiai , kurie beveik prilygsta cukrui) tai jų imuninė sistema yra pastoviai prislopinta ir per ilgesnį laiką ji nusilpsta. Be to, cukrus labai sutrikdo žarnyno bakterijų balansą, nuo kurio kaip tik ir priklauso 50-70% imuninės sistemos. Todėl reikia atstatyti tinkamą balansą (80% gerųjų ir 20% blogųjų bakterijų, jei šis santykis pakrypsta blogųjų bakterijų (kaip kandidos) naudai prasideda problemos). Gerųjų bakterijų dauginimąsi skatina bananai, špinatai, nepasterizuotas rūgpienis (suraugintas nepasterizuotas pienas) svogūnai, česnakai (žali, bet reikia vartoti saikingai, nes yra manoma, kad per didelis kiekis gali net ir sunaikinti bakterijas, nes česnakas yra natūralus antibiotikas, o antibiotikai naikina žarnyno bakterijas ir skatina blogųjų veisimasi, tačiau vieningos nuomonės apie česnaką nėra). Todėl net ir vienas antibiotikų kursas labai sutrikdo žarnyno floros balansą ir užima daug laiko ir pastangų jį atstatyti ir deja, daugelis žmonių jo neatstato. Dar galima vartoti žarnyno bakterijų papildus, bet problema yra ta, kad daugelis jų yra beverčiai ir bakterijos juose arba jau būna mirę arba pačios viena kitą suėdę arba kiekis būna labai mažas. Be to, dar skrandžio rūgštis daugelį jų sunaikina ir tik nedaugelis pasiekia žarnyną gyvos.

Dar žarnyno florą naikina vandenyje esantis chloras, todėl krano vandenį reikia bent Brita filtru prafiltruoti, o butelių vanduo ne ką geriau, nes plastikiniai buteliai gaminami iš naftos ir jie skleidžia toksinus – Bisphenol A(BPA), be to pusė buteliuose parduodamo vandens yra iš krano, tai klausimas ar verta jį pirkti ir dar plastikas labai teršia aplinką, nes jis nesuyra tūkstančius metų.

Dar imuninę sistemą stiprina vitamino C vartojimas (po kelis gramus per dieną, bet tik natūralus vitaminas C), vitaminas E ir kiti antioksidantai.

Organizmo užterštumas ir imuninė sistema

Organizmo ir visų pirma žarnyno užterštumas yra tiesiogiai susiję su imunine sistema ir net yra sakoma, kad daugelis ligų prasideda žarnyne. O žarnynas kaip tik ir užsiteršia dėl sutrikusios žarnyno floros bei nesveikos mitybos. Kai organizmas nebesugeba neutralizuoti ir pašalinti atliekų ir toksinų per inkstus, žarnyną, plaučius, kepenis (kepenys neutralizuoja daugumą toksinų ir medžiagų apykaitos produktų), toksinai gali pradėti lįsti per odą (per odoje esančias prakaito liaukas toksinai yra natūraliai šalinami) spuogų ir bėrimų pavidalu ir tai dažnai diagnozuojama kaip odos alergija (ypač egzema, kuri dar vadinama odos uždegimu). Oda, taip pat atspindi kepenų ir žarnyno būklę. Todėl išvalius organizmą egzema dažnai išnyksta. Dar egzema gali būti dėl nepakeičiamų riebiųjų rūgščių (omega-3) deficito. Todėl, patartina vartoti aukštos kokybės, gerai išvalytus žuvų taukus ar linų sėmenų aliejų.

Odos alergija

Odos alergija (egzema ir kitos) gali būti ir dėl naudojamų chemikalų, kurių gausu įvairiuose buitiniuose valikliuose ir kūno priežiūros priemonėse. Patartina peržiūrėti, kuo valomės namuose ir ką naudojame tepdami ant kūno ir odos ir atsisakyti agresyvių priemonių, o naudoti kuo natūraliasnes.

Šienligė

Tai viena labiausiai paplitusių alergijų ir labai daug žmonių pavasarį ir vasarą nuo jos kečia. Yra manoma, kad šienligė atsiranda dėl nusilpusių antinksčių (ant inkstų esančios endokrininės liaukos, kuri gamina adrenaliną, kortizoną ir kitus hormonus) bei nusilpusios imuninės sistemos (dėl nusilpusios imuninės sistemos yra labai daug alergijų). Antinksčiai nusilpsta dėl nuolat patiriamo streso, kas šiandieninėje visuomenėje yra labai paplitę. Antinksčių veiklą patikrinti galima padarius Reglan testą. Jį turi daryti gydytojas, reikia ramiai gulėti 5 min ir po to pamatuoti kraujo spaudimą, tada atsistoti ir vėl pamatuoti (matuoti patariama kitą ranką, nes kitaip duomenys bus netikslūs). Jei kraujo spaudimas nei kiek nepakyla, tai labai galimas daiktas, kad jūsų antinksčiai yra išsekę ir nusilpę ir reikia juos stiprinti. Antinksčius gerai stiprina Sibiro ženšenis, Rhodiola rosea (Golden Root, Roseroot), Astwagndha arba Indijos ženšenis.

Bronchinė astma

Bronchinė astma plinta vis labiau ir jau diagnozuojama net vaikams. Jos priežasčių yra daug: oro užterštumas ir ypač dėl iš dyzelinių variklių sklindančių teršalų, kurie įstringa plaučių audinyje ir taip jį dirgindami sukelia astmą. Taip pat, astmą gali sukelti įvairūs oro gavikliai, kurie turi pavojingų medžiagų ir juos tikrai patarčiau išmesti ir tai tikrai sumažins kvėpavimo takų ligų skaičių. Galima naudoti natūralius eterinius aliejus. Dar astmą sukelia ir jos simptomus paūmina blogas patalpų oras – dulkės, pelėsių sporos ir kt. Todėl, kenčiantiems nuo astmos svarbu gerai vėdinti namus ir išvalyti visus pelėsius ir dulkes ir jei leidžia galimybės, net įsigyti gerą oro filtrą.

Taip pat, astmą sukelia ar simptomus paūmina, kai kurie valikliai su chloru (ypač Bleach), todėl jų reikėtų vengti. Taip pat, reikia vengti baseinų ir viešų jakuzi, kurie naudoja chloruotą vandenį, nes šildomas vanduo garuoja ir taip patenka į plaučius. Vienas tyrimas parodė, kad plaukimo baseinų prižiūrėtojai daug dažniau serga kvėpavimo takų ligomis ir labiau rizikuoja gauti astmą.

Dar šienligę, rinitinę slogą bei bronchinę astmą paūmina pieno produktų (ypač pasterizuotų) vartojimas, nes pienas skatina gleivių susidarymą.Taip pat, astma gali būti dėl omega 3 ir kitų nepakeičiamų riebiųjų rūgščių stokos. Astmos simptomus slopinantys sferoidiniai vaistai, taip pat nieko gero neduoda ir turi nemalonius pašalinius efektus bei per ilgą laiką dar labiau silpnina organizmą.

Kaip išvalyti užsiteršusį organizmą?

Išvalyti užsiteršusį žarnyną, atstatyti gerą žarnyno bakterijų balansą ir išgydyti alergiją reikia daug pastangų ir laiko. Patartina valgyti kuo daugiau žalio maisto, skaidulų, nes skaidulos yra kaip žarnyno šluota. Ir žinoma, reikia vengti cukraus, pieno produktų, kviečių ir rafinuotų produktų. Puiki priemonė toksinams šalinti yra pirtys ir ypač infra raudonųjų spindulių pirtys, nes šio tipo spinduliai prasiskverbia žymiai giliau ir taip pat padeda atsikratyti riebaluose tirpstančių toksinų, kaip BPA (Bisphenol A), PCB (Polychlorinated biphenyls) ir kt.

Betaguard-sukurtas toksikologo A.Furst’o, kuris išrado chemoterapiją per burną. Skirtas valyti toksinus iš organizmo.
Resp-x rekomenduojamas turint jautrumą žiedadulkėms, kamuojant šienligei, ar alerginei slogai.
Carotenoid Complex– per 20 dienų gali sustiprinti jūsų imunitetą 37%. Patvirtinta nepriklausomais klinikiniais tyrimais.
Acidophilus Plus, maisto papildas– 5 milijardai gerųjų bakterijų vienoje kapsulėje, kuri saugiai jas nugabens per skrandžio rūgštį iki žarnyno.

 Šaltinis: www.sveikatossaltinis.blogas.lt