Paskelbta

Subalansuota moterims

Subalansuota moterims

Estrogenas – garsiausias moterų lytinis hormonas, kuris moterį paverčia moterimi. Jį išskiria kiaušidės. Dėl estrogenų moterų figūra įgyja žavių apvalumų. Jis greitina organizmo ląstelių atsinaujinimą, saugo odos jaunystę, plaukų blizgesį ir purumą, kraujagysles – nuo cholesterolio.

Dėl estrogeno pertekliaus dažnai pernelyg išplatėja klubai ir apatinė pilvo dalis, vystosi gimdos miomos (gerybiniai augliai). Estrogeno trūkumas sukelia greitą plaukų augimą nepageidautinose vietose: ant rankų, kojų, veido, taip pat greitą odos vytimą, kaulų retėjimą, širdies ligas, makšties sausumą, ima vystytis mastopatijos, fibroadenomos bei krūties vėžys.

Estrogeno moters organizme gali sumažėti dėl kelių priežasčių, iš kurių svarbiausioji -menopauzė. Iki menopauzės estrogeno sumažėja dėl:

  • histerektomijos (gimdos pašalinimo) operacijos;
  • labai ilgo (matuojamo metais, o ne mėnesiais) maitinimo krūtimi;
  • anoreksijos;
  • kai kurių hormoninių kontraceptikų;
  • vartojant prieš estrogeną veikiantį gydymą – pavyzdžiui, tamoksifeną nuo krūties vėžio.


Kas gali mums padėti reguliuoti estrogenų kiekį?

Pavyzdžiui – sojos pupelėse esantys izoflavonai (fitohormonai) pasižymi labai plačiu veikimo spektru:

1. Reguliuoja estrogenų kiekį organizme
Kai estrogenų kiekis organizme didėja, izoflavonai dėl savo į estrogenus panašios molekulinės struktūros “apgauna” estrogeno receptorius ir, tokiu būdu, estrogenas yra intensyviau šalinamas iš organizmo. Vienas iš ryškiausių varginančių klimakso „pašalinių poveikių” – karščio pylimas. Klinikinių tyrimų duomenimis jau po 12 sav. izoflavonų vartojimo karščio pylimo dažnis sumažėja net 45%.
Izoflavonai, būdami natūraliu augaliniu produktu, neturi jokių pašalinių poveikių, kuriuos gali sukelti PHT (pakaitinė hormonų terapija)!

2. Apsaugo nuo vėžinių susirgimų
Slopina piktybinių ląstelių augimą, slopindami fermentų, reguliuojančių piktybinių ląstelių dalijimosi greitį, gyvybinę veiklą. Skatina piktybinių ląstelių diferenciaciją. Sumažina piktybinio proceso vystymąsi, skatindami T- limfocitų ir makrofagų imuninį aktyvumą

3. Gerina kalcio pasisavinimą
Kauluose yra apie 99% organizmo kalcio. Gyvenimo eigoje kaulai pastoviai atsinaujina. Estrogenai skatina kaulo atsinaujinimą, augimą ir brendimą. Neseniai Ilinojaus universitete atliktas tyrimas rodo, kad vartojant izoflavonus kasdien, smarkiai padidėjo kaulų audinio tankis.

4. Mažina cholesterolį
38 klinikinių tyrimų metaanalizės duomenys rodo, kad, kasdien vartojant izoflavonuscholesterolio kiekis kraujyje sumažėja apie 20%.

Ar mėgstate brokolius?

Brokoliuose yra daug vitaminų ir mikroelementų: A, C, E, geležies ir cinko,kalio, kalcio, fosforo, natrio. Brokoliuose esantys baltymai, savo sudėtyje turi anti-sklerotinių medžiagų – metionino ir cholino. Brokoliai kaupia ir fitocheminius junginius, labai svarbius žmogaus organizmui:

  • Indolo junginius – kurie gali sumažinti vėžio atsiradimo riziką, nes trukdo kancerogenams ardyti DNR ląsteles.
  • Sulforafaną – kuris taip pat pasižymi antivėžinėmis savybėmis: Slopina kacerogeninių medžiagų veikimą ir skatina kancerogenų šalinimą iš organizmo. Tai patvirtinta eksperimentais. Sulforafanas, naikina kai kurias bakterijas, sukeliančias gleivinių opas ir net skrandžio vėžį.
  • Metioninas dalyvauja kepenų veikloje, o cholinas padeda pašalinti cholesterolį iš organizmo.
  • Fitocheminiai junginiai esantys brokoliuose turi teigiamą poveikį širdžiai.

Cruciferous Plus, maisto papildas – ilgalaikis ląstelių augimas ir atsinaujinimas, stabilus estrogenų kiekio palaikymas, toksinų šalinimas iš organizmo.