Paskelbta

Kaip sustiprinti sąnarius papildais ir mankšta?

Sąnariai – kaulus jungianti jungtis, kuri leidžia juos lankstyti ir nevaržomai judėti. Bėgant metams, sąnariai pradeda dilti, o tam įtaką gali daryti ne tik amžius, aktyvus gyvenimo būdas, tačiau ir netinkama mityba, žalingi įpročiai, viršsvoris. Apie sąnarių problemas dažnai signalizuoja skausmas, o kad juos sustiprintume bei išvengtume didesnių skausmų turime jais rūpintis nuolatos.

Papildai sąnariams

Vienas iš efektyvių būdų sustiprinti sąnarius – papildai, kuriuose yra visų organizmui svarbiausių mikroelementų ir vitaminų, kurie gali padėti stiprinti sąnarius ir išvengti sąnarių skausmo. Maisto papildai skirti sąnariams, pamaitina sąnario kremzlę, aprūpina reikalingomis medžiagomis ir padeda juos palaikyti lanksčius. Papilduose esantys naudingi elementai, užtikrina sąnarių regeneraciją –atsistatymą, stiprina sausgysles, gerina sąnarių lankstumą, mažina atsiradusį skausmą, traškesį sąnariuose ir slopina uždegiminius procesus.

Renkantis maisto papildus sąnariams, įsitikinkite, kad į jų sudėtį įeina – gliukozaminas ir chondroitinas, kurie yra kaip statybinė kremzlinio audinio medžiaga ir padeda pažeistiems sąnarių audiniams. Taip pat, papilduose skirtuose sąnariams, turėtų būti ir kiti naudingi vitaminai ir mikroelementai, kurie dalyvauja įvairiuose sąnariuose vykstančiuose procesuose. T. y. – vitaminai C, E, B, D, taip pat – kalcis, magnis, fosforas, manganas ir žinoma, omega 3 riebiosios rūgštys, mažinančios uždegiminius procesus vykstančius sąnariuose.

Mankšta sąnariams

Sąnarių problemas gali lemti ne tik mažas fizinis akytumas, tačiau ir per didelė fizinė apkrova, persitempimai. Norint sąnarius palaikyti tvirtus ir sumažinti jų skausmą, reikia išlaikyti fizinio krūvio tinkamą balansą. Subalansuota mankšta, teisingai parinktas fizinis krūvis, turėtų tapti kasdienine rutina.

Kiekvieną dieną bent 15-20 minučių skirkite pasivaikščiojimui gryname ore, atlikite tempimo pratimus, kojų pakėlimus, galite atlikti pritūpimus. Taip pat, galite atlikti kojų masažą, naudojantis įvairiomis kineziterapijos priemonėmis – kamuoliukais, voleliais, kuriuos galite įsigyti ortopedijos centre. Mankšta, įvairūs masažai, kiekvieną dieną sušildys ir atpalaiduos įsitempusius raumenis bei audinius ir suaktyvins kraujotaką, kuri geriau aprūpins sąnarius maistinėmis medžiagomis.

Mankštos ir maisto papildų dėka, galite ne tik sustiprinti sąnarius, bet ir sumažinti jų skausmą ir ilgiau išlaikyti lanksčius ir sveikus sąnarius.