AlergijaAlergijų priežastys ir gydymas

Alergijų daugėja

Vis daugiau ir daugiau žmonių kenčia nuo alergijų, todėl šį kartą kaip tik apie jas. Kas sukelia alergijas, kodėl jos atsiranda ir kaip jas gydyti. Alergijų yra labai daug ir įvairių: maisto alergijos, žiedadulkių alergijos, chemikalų, odos ir t.t.


Kas yra alergija?

Alergija yra organizmo imunines sistemos reakciją į organizmą patekusį neatpažįstamą objektą (žiedadulkės, dulkės, maistas, chemikalai ir t.t.). Kad sunaikintų į organizmą patekusius alergenus imuninė sistema gaminą antikūnius ( tai dar vadinama imuninių kompleksu), kurie atlikę savo darbą(sunaikinę alergeną) žūsta. Žuvusius antikūnius organizmas turi neutralizuoti ar pašalinti iš organizmo ir tai dažnai daroma per sloga. Jei tū antikūnių gaminama daug ir dažnai tai organizmas jų visų pašalinti nesugeba ir jie gali atsidurti įvairiuose organuose ir sukelti daug problemų – jie gali būti atidedami ant arterijų sienelių, smegenyse, kepenyse, inkstuose, sąnariuose. Yra manoma, kad 90% inkstų ligų yra dėl imuninių reakcijų ir antikūnių atidėjimo. Taip pat perteklinis antikūnių gaminimas (dėl nuolat patenkančių alergenų) siaurina kraujagysles ir žaloja sąnarius (reumatoidinis artritas). Taip pat vykstant alerginiai reakcijai (atsakui) gaminamas chemikalas - histaminas, kuris yra toksiškas organizmui ir sukelia odos bėrimus, niežėjimą.

Dėl imuninio komplekso ir histamino gamybos audiniai ir organai gali patinti ir ląstelei pradeda trūkti deguonies, sumažėja jos ph ir ląstelė negali normaliai funkcionuoti. Alergija gali pasireikšti įvairiais simptomais – čiaudėjimas, odos išbėrimai, niežėjimu, sloga, viduriavimas, vidurių putimas ar užkietėjimas ir net sąmonės netekimas. Alerginės reakcijos silpnina imuninę sistemą ir taip atitraukią nuo jos pagrindinio darbo – organizmo apsaugos bei ‘remontavimo’. Taip pat alerginė reakcija eikvoja organizmo energiją. Todėl dažnai nuo alergijų kenčiantys žmonės yra labiau linkę į įvairias ligas, infekcijas, jaučiasi pavargę.


Dauguma alergijų dėl nusilpusios imuninės sistemos ir užsiteršusio organizmo

Daugumą alergijų atsiranda dėl nusilpusios imuninės sistemos ir užsiteršusio organizmo, nes ne kiekvienam žmogui tie patys alergenai sukelia alerginę reakciją. Yra manoma , kad 50-80 % imunines sistemos priklauso nuo gero žarnyno bakterijų balanso. Kai žarnyne įsivyrauja blogos bakterijos žarnyno sienelės išplonėja ir nesuvirškinti ar nepilnai suvirškinti baltymai bei kitas nepilnai suvirškintas maistas patenka į kraują.

Imuninė sistema jų neatpažįsta ir palaiko priešais ir atakuoja taip išsivysto alergija įvairiems maisto produktams, ypač baltymams nes baltymai turi daugiausiai šansų būti nesuvirškinti ir todėl dažniausiai maisto alergija būna baltyminiam maistui - pieno produktams, riešutams, kiaušiniams, sojai, daugelis žmonių yra alergiški ar netoleruoja kviečių dėl juose esančio baltymo gliuteno. Šiandien kviečių veislės yra modifikuotos taip kad juose būtų kuo daugiau gliuteno (nes gaunasi geresni kepiniai ir taip geriau prekybininkams), deja žmogui tai nieko gero neduoda, nes organizmas yra neprisitaikęs apdoroti didelį kiekio gliuteno ir vien dėl to per pastaruosius 10-20 metų labai padaugėjo alergijų kviečiams-kviečiuose esančiam gluteinui ( gluteino randama labai daug produktų, kiti grūdai taip pat turi gluteino bet mažiau todėl dažniausiai problemų nesukelia).

Jei įtariate maisto alergiją tai reikia nevartoti labiausiai alergiškų maisto produktų kokias 2 sav. Ir po to po vieną pradėti valgyti ir žiūrėti kaip organizmas reaguoja. Jie alerginiai simptomai pradeda vėl pasireikšti tai reiškia, kad jūs tam produktui esate alergiškas ir jo reikia vengti.


Alergija kaip narkotikas

Dažnai žmonės yra alergiški ar jautrūs tiems produktams kuriuos jie labiausiai mėgsta ir sako, kad be jų negalėtų gyventi. O tai yra dėl to, kad organizmas negauna šio maisto jis siuncia į smegenis signalą (panašiai kaip narkomanui reikia dozės atsigauti), suvalgius alergija sukeliančio maisto organizmas trumpam jaučia pasitenkinama ir net gaminasi endorfinai ir kitų nuotaiką keliantys chemikalai, bet tai trunka tik trumpai ir po to pasireiškia alerginiai simptomai.

Beje tas pats vyksta ir su saldumynų ir cukraus mėgėjais ir cukraus troškimą dar labiau sustiprina kandidos grybelinė infekcija (valgant daug cukraus ir saldumynų bei rafinuotų produktų ji įsivyrauja, bet randama visų žmonių kraujyje ir net padeda kontroliuoti cukraus kiekį, bet kai ši grybelinė infekcija išplinta prasideda problemos, taip pat ji įsivyrauja žarnyne ir naikina gerąsias bakterijas. Kandidos augimą dar skatina antibiotikai ir gyvsidabris).


Kaip su alergijomis kovoja šiuolaikinė medicina ir daugelis žmonių?


Deja šiuolaikinė medicina nuo alergijų kenčiantiems žmonėms mažai kuo gali padėti ir turi tik simptomus valdantį metodą – anti-histamininius vaistus. Bet toks gydymo metodas prilygsta šiukšlių šlavimui po kilimu, histamino gamybos slopinimas alergijos nepašalina, o tik sušvelnina simptomus. Dar kartais daromos kortizono injekcijos (kortizoną gamina antinksčiai, bet jiems nusilpus gamyba sutrinka ir dėl to kaip tik ir pasireiškia alergijos), bet leidžiamas dirbtinis ne natūralus kortizonas, kuris per ilgesnį laiką dar
labiau sugriauna imuninę sistemą ir taip pridaro daugiau žalos nei duoda naudos.


Kaip efektyviai atsikratyti alergijų?

Kadangi dauguma alergijų yra dėl nusilpusios imuninės sistemos, išsekusių antinksčių ir užsiteršusio organizmo tai atsakymas kaip ir aiškus – reikia atstatyti ir sustiprinti imunine sistema bei antinksčius ir išvalyti organizmą.


Kas silpnina imuninę sistemą?

Imuninę sistemą ir antinksčius labai silpnina stresas, todėl jo reikia kaip galima vengti, bei daryti atsipalaidavimo pratimus.
Dar imuninę sistemą labai silpnina bloga mityba ir ypač cukrus – yra manoma, kad šaukštelis cukraus bent 50% prislopina imuninę sistemą bent 2 valandom. O kadangi daugelis žmonių pastoviai vartoja cukrų ar jo turinčius produktus (saldumynai, baltų miltų gaminiai , kurie beveik prilygsta cukrui) tai jų imuninė sistemą yra pastoviai prislopinta ir per ilgesnį laiką ji nusilpsta. Be to cukrus labai sutrikdo žarnyno bakterijų balansą, nuo kurio kaip tik ir priklauso 50-70% imuninės sistemos. Todėl reikia atstatyti tinkama balansą (80% gerųjų ir 20% blogųjų, jie šis santykis pakrypsta blogųjų bakterijų (kaip kandidos) naudai prasideda problemos). Gerųjų bakterijų dauginimąsi skatina bananai, špinatai, nepasterizuotas rūgpienis (surauginamas nepasterizuotas pienas) svogūnai, česnakai (žali bet reikia vartoti saikingai, nes yra manoma, kad per didelis kiekis gali net ir sunaikinti bakterijas, nes česnakas yra natūralus antibiotikas, o antibiotikai naikina žarnyno bakterijas ir skatina blogųjų veisimasis, bet vieningos nuomonės apie česnaką nėra). Todėl net ir vienas antibiotikų kursas labai sutrikdo žarnyno floros balansą ir užima daug laiko ir pastangų jį atstatyti ir deja daugelis žmonių to neatstato. Dar galima vartoti žarnyno bakterijų papildus, bet problema yra tą, kad daugelis jų yra beverčiai ir bakterijos juose arba jau būna mirę ar pačios viena kitą suėdę arba kiekis būna labai mažas. Be to dar skrandžio rūgštis daugelį jų sunaikina ir tik nedaugelis pasiekią žarnyną.

Dar žarnyno florą naikina vandenyje esantis chloras, todėl krano vandenį reikia bent Brita filtru prafiltruoti, o butelių vanduo ne ką geriau, nes plastikiniai buteliai gaminai iš naftos ir jie skleidžią toksinus – Bisphenol A(BPA) ir priedo puse buteliuose parduodamo vandens yra iš krano tai klausimas ar verta jį pirkti ir dar plastikas labai teršia aplinką, nes jis nesuyra tūkstančius metų.

Dar imuninę sistemą stiprina vitamino C vartojimas (po kelis gramus per dieną bet tik fully buffered 100% ascorbate), vit. E ir kiti antioksidantai.


Organizmo užterštumas ir imuninė sistema

Organizmo ir visų pirma žarnyno užterštumas yra tiesiogiai susiję su imunine sistema ir net yra sakoma, kad daugelis ligų prasideda žarnyne. O žarnynas kaip tik ir užsiteršia dėl sutrikusios žarnyno floros bei nesveikos mitybos. Kai organizmas nebe sugeba neutralizuoti ar pašalinti atliekų ir toksinų per inkstus, žarnyną, plaučius, kepenis (kepenys neutralizuoja daugumą toksinų ir medžiagų apykaitos produktų) toksinai gali pradėti lįsti per odą (per odoje esančias prakaito liaukas toksinai yra natūraliai šalinami) spuogų ir bėrimų pavidalu ir tai dažnai diagnozuojama kaip odos alergija (ypač egzema, kuri dar vadinama odos uždegimų). Oda taip pat atspindi kepenų ir žarnyno būklę. Todėl išvalius organizmą egzema dažnai išnyksta. Dar egzema gali būti dėl nepakeičiamų riebalinių rūgščių (omega-3) deficito. Todėl patartina vartoti geros kokybės žuvų taukus ar linų sėmenų aliejų


Odos alergija

Dar odos alergija (egzema ir kitos) gali būti dėl naudojamų chemikalų, kurių gausų įvairiuose valikliuose ir kūno priežiūros produktuose.


Šienligė

Tai viena labiausiai paplitusių alergijų ir labai daug žmonių pavasarį ir ir vasarą nuo jos kečia. Yra manoma, kad šienligė atsiranda dėl nusilpusių antinksčių (ant inkstų esančios endokrininės liaukos, kurios gamina adrenaliną, kortizoną ir kitus hormonus) bei nusilpusios imunines sistemos (dėl nusilpusios imuninės sistemos yra labai daug alergijų). Antinksčiai nusilpsta dėl nuolat patiriamo streso, kas šiandieninėje visuomenėje yra labai paplitę. Antinksčių veiklą patikrinti galima padarius Reglan testą. Jį turi daryti gydytojas, reikia ramiai gulėti 5 min ir po to pamatuoti kraujo spaudimą, tada atsistoti ir vėl pamatuoti (matuoti kita ranką, nes kitaip duomenys bus netikslūs). Jei kraujo spaudimas nei kiek nepakyla tai labai galimas daiktas, kad jūsų antinksčiai yra išsekę ir nusilpę ir reikia juos stiprinti. Antinksčius gerai stiprina Sibiro ženšenis, Rhodiola rosea (Golden Root, Roseroot), Astwagndha arba Indijos ženšenis.


Bronchinė astma

Bronchinė astma plinta vis labiau ir jau diagnozuojama net vaikams. Jos priežasčių yra daug: oro užterštumas ir ypač dėl iš dyzelinių variklių sklindančių teršalų (paticular matter 10 – ypatingoji dalelė 10 - nežinau lietuviško termino), kurie įstringa plaučių audinyje ir taip jį dirgindami sukelia astmą. Taip pat astmą gali sukelti įvairus oro gavikliai, kurie turi pavojingų medžiagų ir juos tikrai patarčiau išmesti ir tai tikrai sumažins kvėpavimo takų ligų skaičių. Galima naudoti natūralius eterinius aliejus.  Dar astmą sukelia ir jos simptomus paūmina blogas patalpų oras – dulkės, pelėsių sporos ir kt. Todėl kenčiantiems nuo astmos gerai vėdint namus ir išvalyti visus pelėsius ir dulkes, ir jei leidžia galimybes net įsigyti gero oro filtrą, bet jį išsirinkti taip pat nelengva.

Taip pat astma sukelia ar simptomus paūmina kai kurie valikliai su chloru (ypač Bleach), todėl jų reikia vengti. Taip pat reikia vengti baseinų ir viešų jakuzi kurie naudoja chloruotą vandenis, nes šildomas vanduo garuoja ir taip patenką į plaučius. Vienas tyrimas parodė, kad plaukimo baseinų prižiūrėtojai daug dažniau serga kvėpavimo takų ligomis ir labiau rizikuoja gauti astmą.

Dar šienligę, rinitinę slogą bei bronchinę astmą paūmina pieno produktų (ir ypač pasterizuoto) vartojimas, nes pienas skatina gleivių susidarymą.Taip pat astma gali būti dėl omega 3 ir kitų nepakeičiamų riebalinių rūgščių stokos. Astmos simptomus slopinantys sferoidiniai vaistai taip pat nieko gero neduoda ir turi nemalonius pašalinius efektus bei per ilgą laiką dar labiau silpnina organizmą. Ir astma yra pilnai išgydoma.


Kaip išvalyti užsiteršusį organizmą?

Išvalyti užsiteršusi žarnyną ir atstatyti gera žarnyno bakterijų balansą ir išgydyti alergiją reikia daug pastangų ir laiko. Patartina valgyti kuo daugiau žalio maisto, skaidulų, nes yra skaidulos yra kaip žarnyno šluota. Ir žinoma reikia vengti cukraus, pieno produktų, kviečių ir rafinuotų produktų. Gerai toksinams šalinti yra pirtys ir ypač infra raudonų spindulių, nes šio tipo spinduliai prasiskverbia žymiai giliau ir taip pat padeda atsikratyti riebaluose tirpstančių toksinų, kaip BPA (Bisphenol A), PCB (Polychlorinated biphenyls) ir kt.


              http://www.sveikataisgamtos.lt/content/13-tinkline-rinkodara-giliau                                  
Carotenoid Complex, maisto papildas Acidophilus Plus, maisto papildas
Betaguard-sukurtas toksikologo A.Furst'o, kuris išrado chemoterapiją per burną. Skirtas valyti toksinus iš organizmo. Carotenoid Complex- per 20 dienų gali sustiprinti jūsų imunitetą 37%. Patvirtinta nepriklausomais klinikiniais tyrimais. Acidophilus Plus, maisto papildas- 5 milijardai gerųjų bakterijų vienoje kapsulėje, kuri saugiai jas nugabens per skrandžio rūgštį iki žarnyno.

 Šaltinis: www.sveikatossaltinis.blogas.lt