Vitaminai

Kataloge pateikiami NeoLife / GNLD produktai pagal vitaminus.

Vitaminai 

Prekių 17 kategorijoje

Subkategorijos

 • Biotinas

  Biotinas svarbus normaliai energinių medžiagų apykaitai, svarbus normaliai plaukų ir odos būklei. Biotino yra šių Neolife / GNLD produktų sudėtyje:

 • Foliatai

  Foliatai padeda augti placentai nėštumo metu ir svarbūs normaliai kraujodarai. Foliato yra šių Neolife / GNLD produktų sudėtyje:

 • Niacinas

  Niacinas svarbus normaliai energinių medžiagų apykaitai ir normaliai psichologinei būklei palaikyti. Niacino yra šių Neolife / GNLD produktų sudėtyje:

 • Pantoteno rūgštis

  Pantoteno rūgštis svarbi normaliai energinių medžiagų apykaitai ir protinei veiklai. Pantoteno rūgšties yra šių Neolife / GNLD produktų sudėtyje:

 • Vitaminas A

  Kam reikalingas vitaminas A?

  Vitamino A aktyvios formos yra retinolis, retinoinė rūgštis ir retinalis. Vitaminas A yra svarbus regėjimo procesui, ypač regėjimui tamsoje, svarbus sveikai odai ir gleivinei, labai svarbus vitaminas imuninei sistemai, tai antioksidantas, kuris apsaugo nuo laisvųjų radikalų poveikio, reikalingas reprodukcijai ir normaliam embriono vystymuisi.

  Vitamino A trūkumas gali pasireikšti tokiais simptomais: suprastėja regėjimas tamsoje (vištakumas), išdžiūvusi ir šerpetojanti oda, spuogai, aknė, dažnai lūžinėjantys nagai, praradę blizesį plaukai, pleiskanota galvos oda, burnos gleivinės išopėjimas, dažni peršalimai ar puolančios infekcinės ligos, mažakraujystė, sulėtėjąs augimas vaikams. Ilgesnį laiką trūkstant vitamino A gali atsirasti ir ragenos išsausėjimas, regos susilpnėjimas.

  Nėra gerai ir A vitamino perteklius. Perdozavus šio vitamino gali pasireikšti silpnumas, nuovargis, mieguistumas, galvos skausmas, pilvo skausmai.

  Pagrindiniai vitamino A maisto šaltiniai: jautiena, vištiena, kiaušinio tryniai, kepenys, pieno produktuose. O vitamino A provitaminų galima gauti su augaliniais maisto produktais, pavyzdžiui morkomis, pomidorais. Iš čia jis gaunamas beta karoteno pavidalu, kas yra visiškai saugi forma ir jos neįmanoma perdozuoti. Karotenas kaupiamas kepenyse ir prireikus iš jo gaminamas vitaminas A.

  Tačiau, kad gauti pakankamą kiekį, rekomenduojama per dieną suvartoti 5-7 porcijas vaisių ir daržovių.
  Kaip matome, vitamino A nauda yra didelė, todėl svarbu pasirūpinti, kad organizme jo nepritrūktų. Vitaminas A labai gerai sinergiškai veikia su cinku. Taip pat gerai jį vartoti kartu su kitais žinomais ir svarbiais antioksidantais, vitaminu E ir vitaminu C.

  Vitamino A pasisavinimą trikdo rūkymas, alkoholio vartojimas ir kava. Tačiau pagrindinės priežastys, kodėl dažniausiai pasireiškia vitamino A trūkumas yra pasikeitusi, nevisavertė mityba arba sutrikusi žarnyno veikla, kuri neleidžia pasisavinti svarbių maistinių medžiagų tame tarpe ir vitaminų.

  NeoLife produktuose vitaminas A yra saugiomis dozėmis ir eina komplekse su kitais svarbiais vitaminais ir mikroelementais. Jo galima rasti šiuose NeoLife maisto papilduose:

 • Vitaminas B1

  Vitaminas B1 (tiaminas) svarbus normaliai energinių medžiagų apykaitai ir nervų sistemos veiklai. Vitamino B1 yra šių Neolife / GNLD produktų sudėtyje:

 • Vitaminas B2

  Vitaminas B2 (riboflavinas) svarbus normaliai energinių medžiagų apykaitai ir padeda mažinti pavargimo, nuovargio jausmą. Vitamino B2 yra šių Neolife / GNLD produktų sudėtyje:

 • Vitaminas B6

  Vitaminas B6 svarbus normaliai energinių medžiagų apykaitai ir imuninės sistemos veiklai. Vitamino B6 yra šių Neolife / GNLD produktų sudėtyje:

 • Vitaminas B12

  Vitaminas B12 svarbus normaliai energinių medžiagų apykaitai ir atlieka tam tikrą funkciją ląstelių dalijimosi procese. Vitamino B12 yra šių Neolife / GNLD produktų sudėtyje:

 • Vitaminas C

  Vitaminas C tirpsta vandenyje ir yra viena iš "trapiausių" maistinių medžiagų. Gaminant maistą įprastu būdu jis paprastai suyra. Žmogaus organizmas negali pats pasigaminti vitamino C, dėl to, turi nuolat gauti jo maitindamasis.

  C vitaminas dalyvauja kolageno sintezėje. Kolagenas yra "ląstelių cementas", kuris suriša mūsų ląsteles, suteikia struktūrą raumenims, kaulams ir kraujagyslių sistemai. Kolagenas yra pagrindinis baltymas, kuris sujungia kremzles ir kaulus. Vitaminas C padeda turėti sveikus dantis, dantenas ir akis. Vitaminas C svarbus normaliai imuninės sistemos veiklai, padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinės pažaidos. C vitaminas gerina geležies absorbaciją. Kalbant paprastai, vitamino C nauda organizmui yra didžiulė.

   

  Vitamino C trūkumas

   

  Pagrindiniai simptomai, kaip atpažinti, kad trūksta organizme vitamino C yra šie:

  dantenų uždegimai
  lėtai gyjančios žaizdos
  dažniau ir daugiau atsiranda mėlynės ant odos (net po lengvo sumušimo)
  oda dažniau būna sausa ir paraudusi
  išsausėją plaukai ir lūžinėjantys nagai
  atsiradęs arba padažnėjąs kraujavimas iš nosies
  nusilpusi imuninė sistema
  nuovargis ar depresija
  sąnarių skausmai ir/arba sąnarių patinimas

  Vitaminas C kaina

   

  Vitamino C kaina  priklauso, kokiu būdu ir iš ko jis yra išgaunamas, taip pat kainą įtakoja, kokio stiprumo, t.y. kiek miligramų tabletėje/kapsulėje yra jo yra ir koks kiekis tab. pakuotėje.

  NeoLife kompanija sukūrė ir siūlo rinkai du maisto papildus, tik su natūraliu vitaminu C. Tai Neolife Sustained Release Vitamin C- palaipsnio išsiskirimo metodas užtikrina, kad iš vienos tabletės palaipsniui per 6-8 valandas vitaminas C bus nuolat išskiriamas į organizmą. Sustained Release Vitamin C sudėtyje yra ypatingo GNLD/NeoLife citrusinių vaisių bioflavonoidų komplekso. Sudėtyje yra malpigijų vaisių ir erškėtuogių. Malpigijų vaisiai ir erškėtuogės yra vieni iš turtingiausių natūralaus vitamino C šaltinių.

  Kitas ypatingas GNLD/NeoLife maisto papildas yra NeoLife "ALL C". Šio produkto sudėtyje yra ypatingų GNLD/NeoLife citrusinių bioflavonoidų. Natūralus sausas citrinų koncentratas, esantis citrusiniuose vaisiuose, skatinantis vitamino C bioįsisavinimą. Puikus skonis gaunamas iš natūralių apelsinų sulčių, todėl NeoLife All C kramtomos tabletės ypač mėgstamos vaikų.
  Taip pat natūralaus vitamino C yra šių Neolife/GNLD produktų sudėtyje
  :

 • Vitaminas D

  Vitaminas D (kalciferolis)- riebaluose tirpus vitaminas, kurio mums labai trūksta šaltuoju metų laiku. Ne be reikalo vitaminas D vadinamas „saulės vitaminu“, nes leidžiant laiką lauke saulėtą dieną šio vitamino pasigamina pakankamai. Pavyzdžiui: vienas deginimosi kartas gali garantuoti, kad odoje susintetinama iki 1000 TV vitamino D. Aišku, derėtų žinoti, kad apsauginių priemonių nuo saulės naudojimas beveik visiškai blokuoja vitamino D sintezę odoje.

  Todėl neapsigaukime, jei lauke arba dar prieš išeinant į lauką pasitepate apsauginiu kremu nuo saulės, nesitikėkite, kad po tokio pasibuvimo lauke ar saulės vonių pasigamins pakankamas kiekis šio vitamino. Jei lauke būname retai, o būdami lauke, naudojame apsauginius kremus nuo saulės arba gyvename geografiškai ten, kur saulės per metus būna nepakankamai, reikėtų šio svarbaus vitamino papildyti kitokiais būdais. Pavyzdžiui, jis gali būti gaunamas ir iš maisto papildų, kurie pateikiami tablečių, kapsulių ar ampulių forma.

  Vitamino D nauda

  Vitaminas D dalyvauja augimo ir brendimo procese.
  Vitaminas D svarbus imuninei sistemai.
  Padeda organizmui geriau įsisavinti fosforą ir kalcį.
  Padeda apsaugoti kaulus nuo rachito ir osteoporozės.
  Vitaminas D nėsčiosioms padeda sumažinti priešlaikinio gimdymo tikimybę.
  Padeda apsaugoti nuo susirgimo abiejų tipų cukriniu diabetu ir sugeba pagerinti būklę, kai jau sergama CD.

  Ar pasireiškia suaugusiems vitamino D trūkumas? Ar reikalingas vitamino D tyrimas?

  Lietuvoje saulėtų dienų per metus tikrai nėra daug, o ypač karantino laikotarpiu, žmonės dar mažiau laiko praleidžia gryname ore. Beveik visiems Lietuvos gyventojams atliekantiems tyrimą, nustatomas vienoks ar kitoks D vitamino trūkumas. Klausimas, tik ar labai didelis jo deficitas organizme ar tik truputį žemiau normos. Tiems, kas nori tiksliai žinoti, kiek jo trūksta ir kad pasitarti su sveikatos specialistu, kokias dozes vitamino D naudoti ir kiek laiko, galima atlikti vitamino D tyrimą ir pagal gautus tyrimų rezultatus susidėlioti D vitamino vartojimo planą.

  Kokie simptomai rodo, kad gali būti vitamino D trūkumas?

  Vitamino D trūkumas paprastai pasireiškia be jokių simptomų, tačiau į atskirus požymius galima atkreipti dėmesį. Pavyzdžiui:

  Kamuoja raumenų skausmas
  Juntamas raumenų suglebimas, silpnumas
  Juntamas pasunkėjęs judėjimas 
  Juntamas diskomforto pojūtis kauluose
  Skausmas apatinėje nugaros dalyje, dubenyje ar kojose
  Išsivystęs rachitas
  Slenka plaukai
  kamuoja dažnos infekcinės ligos
  Juntamas nuolatinis nuovargis

  Jei jaučiate, vieną ar kelis iš minėtų simptomų, reikėtų pasitarti su savo šeimos gydytoju ir jis padės nustatyti ar šie simptomai susiję su vitamino D trūkumu.

  Vitamino D svarba vaikams

  Vitaminas D vaikams užtikrina normalų dantų bei kaulų formavimąsi, nes be vitamino D organizmas negali tinkamai įsisavinti gauto kalcio. Kalcio kiekis organizme labai stipriai priklauso nuo D vitamino. Trūkstant šio vitamino, vaikus vėliau gali kamuoti rachitas, dažnai gendantys dantys ar net kaulų lūžiai ar jų deformacijos. Taip pat vitaminas D labai svarbus vaikų nervinei sistemai ir esant jo trūkumui, tai gali atsiliepti ateityje.

  Vitaminas D vaikams yra skiriamas nuo pat pirmųjų savaičių ir tai, tik parodo jo svarbą augančiam vaikui. Svarbu tai, kad tik gydytojas, stebintis jūsų vaiko augimą ir vystymąsi, gali paskirti reikiamas vitamino D dozes ir nustatyti jo vartojimo trukmę.

  Kokia rekomenduojama vitamino D norma?

  Suaugusiems rekomenduojama vartoti 5 mikrogramus (200 TV) vitamino D per parą. Nėščioms ir žindančioms moterims vitamino D dozė turėtų būti 4000 TV per dieną. Vyresniems nei 70 metų žmonėms rekomenduojama gauti 20 mikrogramų (800 TV) per parą. Nutukusiems žmonėms rekomenduojama paros norma 1600-4000 TV.

  0- 6 mėnesių kūdikiams rekomeduojama paros norma 400 TV vitamino D.
  6- 12 mėnesių kūdikiams rekomeduojama paros norma 400-600 TV.
  1- 10 metų amžiaus vaikams rekomeduojama paros norma 600-1000 TV.
  11- 18 metų amžiaus paaugliams rekomeduojama paros norma 600-1000 TV.

  Vieningos nuomonės apie būtiną vitamino D normą ir koncentraciją, kokią reikėtų užtikrinti siekiant nesusirgti, vis dar nepasiekta, prieinami skirtingi nurodymai. Be to, kai kurie mokslininkai ir tyrėjai teigia, kad daugiau vitamino D, ne visada reiškia geriau. Kiekvienu atveju, geriausia pasitarus su savo gydytoju, pagal individualią situaciją ir poreikį, turi būti parinkta vitamino D dozė ir vartojimo trukmė. Renkantis vitamino D dozes ir vartojimo trūkmę pačiam, atsiranda tikimybė jo perdozuoti. Pavyzdžiui viršijus >500 nmol/l vitamino D koncentraciją kraujyje, jo poveikis yra toksiškas.

  Vitaminas D maiste

  Antras po saulės natūralus vitamino D šaltinis yra maistas. Vitamino D galima rasti maisto produktuose, tokiuose, kaip pienas, sūris, jogurtas, kiaušiniai, riebi žuvis. Daugiausiai vitamino D yra silkėse, skumbrėse, sardinėse, lašišose. O vitamino D karaliumi galima vadinti menkių kepenų taukus. Vienu arbatiniu menkių kepenų taukų šaukšteliu galime gauti net 900 TV vitamino D. 

  Tačiau, su maistu mes galime gauti, tik apie 10-20 procentų reikalingo D vitamino kiekio. O tai labai nedidelis kiekis šio ypač svarbaus vitamino. Taigi, nevisavertė mityba ir šviesos trūkumas lemia, kad turime vartoti maisto papildus su vitaminu D.

  NeoLife maisto papildų sudėtyje yra vitaminas D3 ir vitaminas D2 (cholekalciferolis/ ergokalciferolis). Daugiausiai vitamino D ir abi jo formas iš NeoLife produktų turi Vegan vitaminas D.

  Vitamino D išgaunamo iš natūralių šaltinių galima rasti šių NeoLife produktų sudėtyje:

 • Vitaminas E

  Vitaminas E (tokoferolis) yra riebaluose tirpstantis vitaminas, sudarytas iš junginių. Vitaminas E padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinės pažaidos ir yra stiprus antioksidantas. Pagrindinė vitamino E funkcija yra didinti ląstelių pajėgumą apsisaugoti nuo nepageidaujamų deguonies reakcijų. Ypač E vitaminas apsaugo ląstelių membranas turinčias riebalų- nervų, raumenų ir kraujo arterijų ląsteles. Taip pat vitaminas E skatina vitamino A įsisavinimą.

  Aštuoni svarbiausi junginiai sudarantys E vitamino šeimą, gali būti suskirstyti į dvi dalis: tokotrienolius ir tokoferolius. Abi grupės turi beta, alfa, gama ir delta komponentų.

  Daugelyje rinkoje esančių natūralių produktų su vitaminu E sudėtyje yra tik alfa tokoferolis. Nors šie produktai ir natūralūs, tačiau juose yra tik viena vitamino E grupės medžiaga. Tuo tarpu NeoLife natūralus vitaminas E apima visus vitamino E šeimos junginius, tokius, kokie jie yra gamtoje.

  Vitamino E nauda

  Šis vitaminas svarbus ne tik kaip stiprus antioksidantas padedantis apsaugoti ląsteles nuo laisvųjų radikalų poveikio, tačiau labai svarbus ir naudingas ir mūsų regai ypač vartojant kartu su vitaminu A, vitaminu C ir cinku. Vitaminą E geriau pasisavinti padeda mineralas selenas.

  Manoma, kad vitaminas E padeda apsaugoti ląsteles nuo vėžinių pakitimų, didina potenciją, padeda geriau aprūpinti smegenų ląsteles deguonimi. Vartoti šio vitamino papildomai patariama ir moterims menopauzės laikotarpiu. Jo reikiamas kiekis padeda pašalinti sumažėjusį lytinį potraukį, lytinių organų gleivinės išsausėjimą.
  Ne be reikalo, vitaminas E vadinamas „grožio vitaminu“ ir ypač mėgstamas moterų. Jis padeda kovoti su raukšlėmis, skatina plaukų augimą, minkština ir drėkina sausą odą, padeda sumažinti strijas ir randus, stiprina nagus.

  Vitamino E paros norma

  Suaugusiam žmogui 10 mg, vaikams 5-7 mg, nėščioms moterims 12 mg, aktyviai sportuojantiems, turintiems širdies ir kraujotakos problemų, menopauzės laikotarpiu patariama vartoti ir daugiau vitamino E.

  Kaip atskirti sintetinį vitaminą E?

  Natūralus vitaminas E yra labai brangi žaliava. Būtent dėl to, sintetinio vitamino gamyba ir vartojimas yra daug pelningesnis daugeliui kompanijų. Dėl šios priežasties daugelis rinkoje esančių produktų yra sintetiniai arba natūralių ir sintetinių medžiagų junginiai.

  Jei produkto etiketė teisinga, gana paprasta matyti ir patikrinti ar tai sintetinis ar natūralus vitaminas. Natūralus vitaminas E vadinamas d-alfa tokoferoliu. Kitaip tariant, raidė „d“ žymi natūralų (pvz.: d-alfa- tokoferolis), o „dl“- sintetinį vitaminą E (pvz.: dl-alfa-tokoferolis).

  NeoLife natūralus vitaminas E pagamintas iš specialiai atrinktų natūralių kviečių gemalų, kurių sudėtyje yra tokoferolio. Šis aliejus suteikia visą vitamino E junginių naudą, jame esantis tokotrienolių ir tokoferolių balansas yra toks pat, koks gamtoje. Be to, jame yra ir kitų elementų, esančių mūsų maiste drauge su vitaminu E. Šie elementai gali būti labai svarbūs visai vitamino E grupei.

  Jei būtų iškeltas tikslas - sukurti patį geriausią maisto papildą su vitaminu E, tai, ko gero, NeoLife kompanija jį jau pasiekė:

  • Geriausias švarus kviečių gemalų aliejus
  • Turtingiausias, natūralus vitamino E kompleksas
  • Švariausias natūralus tokoferolio koncentratas

  Vitamino E kaina dažniausiai priklauso nuo jo išgavimo būdo, veikliosios medžiagos kiekio ir kiek ir kokie junginiai įeina į sudėtį. Didžiausią kiekį NeoLife produktuose natūralaus vitamino E turi Wheat Germ Oil maisto papildas (vienoje kapsulėje 10 mg švaraus, natūralaus vitamino E). Taip pat vitamino E yra šių Neolife produktų sudėtyje: • Vitaminas K

  Vitaminas K svarbus normaliam kraujo krešėjimui ir kaulų būklei palaikyti. Vitamino K yra šių Neolife / GNLD produktų sudėtyje:

Puslapyje